Opóźniony pociąg

Ranek, pociąg, godzina 6:15. Trzeba wcześnie wstać by na niego zdążyć. Budzę się o 4:30. Szybko biegnę na dworzec ……….. Na tablicy brak informacji ????? Co się dzieje? Odwołany?

Nagle z megafonu płynie beznamiętny głos kobiecy – z którego da się zrozumieć, że pociąg jest opóźniony 45 min, później 55 min, a w końcu – 70 min.

Przerabialiście to? Myślę, że nie jeden raz w życiu.

Dla wszystkich, którzy czekają lub będą czekać – można domagać się od kolei rekompensaty! Można otrzymać 25% ceny biletu w przypadku opóźnienia od 60 do 119 minut oraz 50% ceny biletu jeżeli pociąg opóźni się 120 minut lub więcej.

W tym celu należy złożyć reklamację  pocztą tradycyjną lub w kasie biletowej należącej do danego przewoźnika.

Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie UTK pod adresami:  Opóźniony pociąg? Sprawdź, kiedy przysługuje Ci rekompensata oraz Kiedy należy się odszkodowanie za opóźnienie lub odwołanie pociągu?

1 thought on “Opóźniony pociąg

  1. Miałem to samo, jak jechałem z małym dzieckiem i małżonką nad morze – to ponad 4h jazdy z Wawki, a tu na Centralnej klops – godzina opóźnienia i enigmatyczne informacje. nie wiadomo, czy czekać, czekać i płakać, wkurzać się i czekać, czy oddawać bilet. Wybrałem tę opcję – ja czekałem, małżonka się wkurzała. a dziecko płakało. Ale potem jak dojechaliśmy do Gdyni… Jak zobaczyliśmy z naszego okna panoramę portu, Zatoki Gd. i Półwysep Helski, to z wrażenia zapomnieliśmy o trudach podróży i… wysiusiać naszego kochanego maluszka. Zalane majteczeki, zalana podłoga w nie naszym mieszkaniu, zalany dywan na tejże podłodze… Nie wiadomo czy siąść i płakać, położyć się i czekać aż samo wyschnie, czy wkurzyć się. Ja wybrałem to: czekałem na wersalce, żona przebrała małą i wytarła podłogę i się wkurzała, a mala – płakała. Jak to fajnie, gdy kolej się spóźnia, a ty na szczęście masz żonę pod ręką i zimne nerwy:) Szanujcie Panowie swoje ŻONY!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *